ART / Lithographs / Litograph 14456315
*
nr 1445 6315
Honoré Daumier
(1808-1879), Frankrike
eftertryck, Honoré Daumier (1808-1879), France. Signerad i tryck. Image dimensions: 28x21, outer dimensions including frame: 38x29 cm,
LITOGRAPH, eftertryck, Signerad i tryck. Bildmått: 28x21, yttermått inklusive ram: 38x29 cm
Honoré Daumier, French, born 1808, dead 1879.
Estimate:
500
Sold:
SEK 250
Auction date:
Monday January 31 2022
at 20:40:50
- Bid history
Time
Bidder
Bid
28/1 22:18:47
1
200 kr
31/1 20:24:59
2
150 kr
31/1 20:24:59
1
200 kr (Robot)
31/1 20:25:14
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eftertryck europa frankrike fransk franska franskt grafik honoré daumier litografi litografier
-
8049 LITOGRAPH IN C..
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:44
-
8061 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Son, outer ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:22
-
8171 LITOGRAPH IN C..
Birger Halling (1907-1996), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:07
-
8039 LITOGRAPH IN C..
efter Pablo Picasso, numbered 8/500, "Flamengo dan..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:39
-
8225 LITOGRAPH IN C..
Elis Ryberg (1919-1985), Sweden. Signed, numbered ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:53
-
8362 LITOGRAPH IN C..
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sweden. Signed, num..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:52
*
Honoré Daumier
Honoré Daumier, French, born 1808, dead 1879.
Läs om budbetjänten
nr 1445 6315
Honoré Daumier
(1808-1879), Frankrike
eftertryck, Honoré Daumier (1808-1879), France. Signerad i tryck. Image dimensions: 28x21, outer dimensions including frame: 38x29 cm,
LITOGRAPH, eftertryck, Signerad i tryck. Bildmått: 28x21, yttermått inklusive ram: 38x29 cm
Honoré Daumier, French, born 1808, dead 1879.
| Estimate: | 500 |
|---|---|
| Sold: | SEK 250 |
| Auction date: |
Monday January 31 2022 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 28/1 22:18:47 | 1 | 200 kr |
| 31/1 20:24:59 | 2 | 150 kr |
| 31/1 20:24:59 | 1 | 200 kr (Robot) |
| 31/1 20:25:14 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eftertryck europa frankrike fransk franska franskt grafik honoré daumier litografi litografier
-
8049 LITOGRAPH IN C..
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:44 -
8061 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Son, outer ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:22 -
8171 LITOGRAPH IN C..
Birger Halling (1907-1996), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:07
-
8039 LITOGRAPH IN C..
efter Pablo Picasso, numbered 8/500, "Flamengo dan..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:39 -
8225 LITOGRAPH IN C..
Elis Ryberg (1919-1985), Sweden. Signed, numbered ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:53 -
8362 LITOGRAPH IN C..
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sweden. Signed, num..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:52



